Кафедра іноземних мов та інформаційно-комунікаційних технологій

Міжнародна науково-практична студентська конференція «Лінгвокультурні коди в економічно-правовому та соціальному дискурсах»

20 квітня 2018 року кафедра іноземних мов  ТНЕУ провела  Міжнародну науково-практичну студентську конференцію «Лінгвокультурні коди в економічно-правовому та соціальному дискурсах».

Наукове зібрання було проведено  з метою стимулювання та мотивації студентської молоді до обговорення актуальних питань сучасності іноземними мовами як важливого засобу міжкультурного спілкування наукового співтовариства у глобалізованому світі, підвищення ефективності студентської науково-дослідної роботи, посилення міжуніверситетської співпраці у науковій сфері, а також оптимізації використання ресурсів іншомовної комунікації для формування та розвитку професійних мовних компетенцій, обміну думками та досвідом між студентами щодо стратегічних питань розвитку в таких сферах як вітчизняна та міжнародна економіка, фінанси, менеджмент, облік та аудит, комп’ютерні науки, право та соціологія.

Лінгвокультурологія є однією із перспективних та цікавих дисциплін сучасності. У безпосередній взаємодії з антропологією, філософією та психологією вона одночасно вивчає і сферу мови, і культуру. Перед даною дисципліною ставиться завдання виявлення особливостей концептуалізації та категоризації навколишнього середовища у свідомості етносу за допомогою аналізу мовних даних, котрі надають доступ до процесів та явищ у ментальному світі людини.

Лінгвокультурологія як самостійна лінгвістична дисципліна оперує власними  інструментами досліджень, серед яких наукова думка пріоритетними визнає лінгвокультурні коди як систему позначення, тобто сформовану стереотипами культурної свідомості конфігуративну сукупність знаків і механізмів та їх застосування з метою утворення смислів та їх подальшої вербалізації у всіх сферах суспільного життя індивіда.

Саме багатогранність тематики та комплексність потенційних досліджень, спричинених   міждисциплінарними зв’язками лінгвокультурології із суміжними науками, зокрема із економічною, правознавчою та соціальною сферами, і викликали неабиякий науковий інтерес серед спраглого до правдивих академічних розвідок студентства.

Як результат – для участі у конференції було надіслано більше 150 тез студентами усіх факультетів та інститутів ТНЕУ, низки інших вітчизняних університетів, а також Польщі, Великобританії, Китаю, Кот-Д’Івуару, Гани, Еквадору. У заході взяли участь представники професорсько-викладацького складу кафедри іноземних мов, науковці з Канади, США, Фінляндії, студенти ТНЕУ,  інших вищих навчальних закладів Тернополя та України.

Як підкреслив у своєму вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність), доктор економічних наук, професор Монастирський Григорій  Леонардович вагомий внесок кафедри іноземних мов у створення умов для реалізації наукового потенціалу студентської молоді, формування та розширення міжнародних відносин між студентами різних регіонів України та інших країн, важко переоцінити.

Жваві дискусії з питань юрисдикції державних спорів з іноземним елементом, соціально-юридичних аспектів гендерної дискримінації та дискримінації ЛГБТ спільноти в Україні, концептів сучасного підприємництва викликали доповіді студентів Баюрчак Христини, Мазура Степана, Рибніцького Тимофія  на пленарному засіданні. Нікого із присутніх не залишили байдужими багатообіцяючі перспективи кар’єрного росту після вдалого стажування в компаніях Philip Morris Ukraine та Magnetic One, що були змальовані їхніми представниками Яремою Вадимом та Савчишиним Русланом.

Наукова робота студентської академічної спільноти  продовжилась на секційних засіданнях за основними напрямами сучасної лінгвокультурологічної парадигми професійного дискурсу, а саме: за економічним, юридичним, гуманітарним та дискурсом комп’ютерних технологій.

Цьогоріч рекордсменом виявилась секція № 1, на якій студентами з різних університетів України було виголошено понад  сімдесят  доповідей  у сфері економічних досліджень .